Eğitim sistemi üzerine konuşuyorduk…

Eğitim sistemi üzerine konuşuyorduk…

January 16, 2020 0 By adminpbnku44

Eğitim sistemi üzerine konuşuyorduk – Devam ettiğim kursun başlangıç safhası olan bu hafta genel konular üzerinde konuşuyoruz, hem öğrenciler olarak birbirimiz tanıyoruz, hemde bulunduğumuz ortamla ilgili genel bir fikir elde etmeye çalışıyoruz.

Bulunduğum kursta çok çeşitli ülkelerden arkadaşlarım var, bu ortama oldukça farklı bakış açılarının gelmesi yoluyla katkı sağlıyor. Sınıfta Suudi Arabistanlı, Pakistanlı, İsviçreli, Slovenyalı, Litvanyalı, Brezilyalı ve Faslı arkadaşlarımız var.

Örneğin bugün halihazırdaki eğitim sistemini konuşurken arkadaşların kendi ülkelerinden verdikleri örneklerle konu bambaşka boyutlar kazandı. Ülkeleri, kültürleri ve uygulamaları karşılaştırınca ortaya oldukça ilginç veriler çıktı.

Arkadaşlarla paralı eğitim sisteminden bahsederken konu bir şekilde dönüp dolaşıp parayı nasıl bulacağımıza gelince, aralarından biri şakayla karışık bir bahis sitesinin gönderdiği bonus kodlarıyla ödediğini söyledi, espiriye gülmekle beraber hoca “bonus kodu nedir?” diye sordu, asrkadaşımız da açıkladı. Arkadaşı dinleyince bizler de öğrendik ki son derece faydalı bir uygulamaymış.